Work and Travel Seyahat Tavsiyeleri

Work and Travel ile Amerika’da çalışma kısmından sonra seyahat kısmı öğrencilerin asıl merakla beklediği kısımdır. Bir süre çalışırsın belirli miktarda para biriktirirsin ve sonunda seyahat etmen gerektiğini düşünürsün. Önceden de hiç seyahat etmemiş isen bu senin için bir fırsat olacağı kesindir. Tabi hepsinden önce ilk başta kendinizi hazırlamalısınız. Maddi açıdan ne kadar para harcayacağınızı, hangi bölgelere gideceğinizi ve ne kadar zaman seyahat edeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Yoksa plansız seyahat ederseniz hem maddi açıdan hem de zaman açısından sizi olumsuz etkiler. Çok fazla kendinizi planlayacağım diye de önceden noktası noktasına düşünmemeniz gerekiyor. Seyahatiniz de birtakım şeyleri gittiğiniz bölgede planlamanız sizin için daha iyi olacaktır.

  1. Gideceğiniz bölgeleri önceden araştırın. Gezebileceğiniz özellikle oraya has yerler mutlaka vardır. Konserlere gör atmayı unutmayın. Türkiye’ye önceden gelmemiş olan grupların konserlerine denk gelebilirsiniz. Bunun içinde biletlere bu – www.ticketmaster.com – siteden bakabilirsiniz ve Last.fm’den de özellikle takip ettiğiniz bir sanatçının etkinlik takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.
  2. Eğer otelde kalacaksanız önceden rezervasyon yaparak uygun fiyatlarda konaklayabilirsiniz. Yada hostel ve motel gibi ikinci seçenekleri de düşünebilirsiniz. Bunlar içinde bu sitelerden yardım alabilirsiniz. www.booking.com , www.kayak.com , www.hostels.com , www.hotels.com Seçeceğiniz yerin bu siteler üzerinden öncelikle yorumlarına mutlaka bakın. Sabah kahvaltısı olup olmadı, otoparkı, interneti bunların hepsi oldukça önemli şeyler.
  3. Birkaç arkadaşınızla birlikte seyahat etmeniz sizin için daha keyifli olur. Beraber araba kiralayıp daha fazla yere gidebilirsiniz. Araba kiralamakla ilgili yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz. Amerika'da araba kiralamak
  4. Çanta seyahatte en önemli şeydir. Özellikle kilosu 10 ile 13 arasında olması lazım. Özellikle uzun yollar yürümek zorunda kalabilirsiniz ve sırtınızda bundan fazla bir ağırlık olması sizi yavaşlatacaktır uzun sürece taşınmaz hale gelecektir. Büyük sırt çantaları seyahat için oldukça kullanışlıdır.
  5. Uzak bölgelere mutlaka uçak bileti alın. Önceden alırsanız uygun fiyatlara bulabilirsiniz.
  6. Yanınızda mutlaka fotoğraf makinesi bulundurun ve videolar çekin bunlar seyahatinizi daha da eğlenceli hale getirecektir.
  7. Tur şirketleriyle önceden belirlediğiniz zaman aralıklarında tur düzenleyebilirsiniz. Tabi arkadaşlarınızla kendi planlarınızla yapacağınız seyahat çok daha eğlenceli olacaktır.
  8. Gitmeden önce gideceğiniz bölge ile ilgili yorum ve bilgilere bu siten ulaşabilirsiniz. www.tripadvisor.com

Work and Travel detaylı bilgi için tıklayın