Work and Travel 

Work and Travel kültürel değişim programı; Amerikan hükümetinin farklı ülkelerdeki üniversite öğrencilerine sunduğu, yaz tatillerini Amerika kaldıkları süre boyunca masraflarını karşılayabilmeleri için yasal olarak çalışma hakkı verdiği öğrenci değişim programıdır. Work and Travel programına Türkiye’den katılım sağlayan üniversite öğrencileri okulların tatil olduğu mayıs-ekim aylarında programa katılabilirler. Katılımcıların program süresince çalışabilecekleri süre 4 ayı geçmemektedir ve vize süreleri bittikten sonra gezmek için kalabilecekleri grace periyot sürede 1 ayı geçemez.

Amerika’da Çalışıp Para Biriktir ve Gez

Work and Travel programı süresince çalışarak elde edeceğiniz kazanç hayatınızı devam ettirmeniz için gerekli ev kiranız, ulaşım ve yemek masraflarını karşılayacak kadar olup 3 aylık çalışmamız sonucunda da Amerika’da gezebilmek için yeterli miktarda para biriktirebilecek kadar olmaktadır. İsteyen öğrenciler elbette gezmek yerine alışveriş yapabilir hatta bir sonraki yaz tekrar programa katılımcı olmak için gerekli program ücretini biriktirebilirler.

En popüler öğrenci değişim programlarından olan ve dünyanın çeşitli ülkelerindne öğrencileri ağırlayan Amerika tam olarak farklı kültürlerin ve özelliklikle Amerika kültürünün etkileşimini sağlıyor ve katılımcılara unutamayacakları bir yaz dönemi sunuyor.

Work and Travel Nedir?