Wroclaw Tıp Üniversitesi, Polonya’nın en köklü eğitim kuruluşlarından olup diş hekimliği, tıp, sağlık bilimleri, eczacılık bölümlerinden oluşmaktadır. Üniversitenin en büyük yatırımı olan Klinik Merkezi 164 klinik ve 1072 akademik personeli bünyesinde bulundurmaktadır.

Polonya’nın tıp ve sağlık konusunda en önemli şehirlerinden olan Wroclaw’da tıp eğitimi 18. yüzyıla dayanmaktadır. Tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden olan Wroclaw Tıp Üniversitesi’nde 99 profesör ve 6oo’den fazla doktora öğrencisi bulunmaktadır. Uluslararası projelere katılımıyla da fark yaratan üniversite Almanya, İngiltere, İşveç, Fransa gibi ülkelerdeki tıp üniversiteleriyle ortak projeler yürütmektedir.

Wroclaw Eğitim Süresi

Wroclaw Tıp Üniversitesi’nde Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler 6 yıl, dişçilik eğitimi almak isteyen öğrenciler 5 yıl eğitim görmektedir. İngilizce olarak eğitim veren üniversite teorik ve pratik derslerindeki düşük sınıf mevcutlarıyla yüksek verim elde etmektedir.

Wroclaw Tıp Üniversitesi Eğitim Dili

İngilizce eğitim veren Wroclaw Üniversitesi Polonya’da yer almasına rağmen farklı ülkelerden gelen öğrencilerin çokluğu uluslararası bir ortam oluşturmaktadır. Kanada, Amerika, İşveç ve Almanya gibi ülkelerden öğrencilerin Wroclaw Tıp Üniversitesi’ni tercih etmeleri eğitim kalitesinin bir sonucudur.

Wroclaw Tıp Üniversitesi Ücretleri

ProgramSüreÜcret (Yıl/Euro)
Lisans Programları
Tıp6 yılİlk yıl 12.500 | Diğer yıllar 8.500
Diş Hekimliği5 yılİlk yıl 12.500 | Diğer yıllar 9.000

Polonya’da Üniversite detaylı bilgi


Polonya Üniversiteleri için tıklayın