Fransa Yaz Okulu Aktivite Ve Geziler

Aktiviteler

Fransa yaz okulları aktiviteleri derslerden sonra genellikle öğle ve akşam saatlerinde gruplar halinde veya isteğe bağlı olarak seçilen bir alanda bireysel bir şekilde yapılmaktadır. Aktiviteler sırasında deneyimli bir eğitmen öğrencileri yönlendirmektedir. Fransa’da dünya çapında ünlü mekanlar ve coğrafik alanlar yaz programı dahilince çeşitli gezi ve turlarla ziyaret edilmektedir. Tüm geziler boyunca gözetmenler öğrencilere eşlik etmektedir. Çoğu gezi ve turlar yaz programı paketine dahildir.

Her okulda genel olarak bulunan ve şehre göre değişen birçok aktiviteler vardır, bu nedenle okul seçimi yaparken istenilen kursun bulunup bulunmadığına dikkat etmekte yarar vardır. Spor olarak; voleybol, basketbol, badminton, futbol, hentbol, masa tenisi, kayaking, yüzme, at binme, golf, beyzbol, boks, fitness, yelken, kano, okçuluk, bowling, sörf, rafting, tenis, hokey gibi dallarda kurslar bulunmaktadır. Bunların yanında öğrencilerin keyifli vakit geçirebilmeleri için düzenlenen çeşitli etkinlikler de vardır.

Örnek Aktivite Programları

  • Okulun bulunduğu şehirde  şehir içi turları
  • Ülke içinde farklı şehirlere ve başkent Paris’e turlar
  • Sinema geceleri, bilardo / bowling günleri, barbekü partileri
  • Müze ve sergi gezileri
  • Çeşitli spor etkinlikleri

Geziler

Haftada bir tam gün ve bir yarım gün veya iki tam gün şeklinde, şehrin önemli kültürel, tarihi, sanatsal yerlerine deneyimli rehberler eşliğinde geziler düzenlenmektedir. Müzeler, saraylar, katedraller, bahçeler, parklar, kaplıcalar, mağaralar ve kimi okullarda da yakın şehirlere gezilerde bulunulmaktadır. Rehberler her an öğrencilerin yanında bulunmakta ve gerekli bilgileri aktarmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir