Yurtdışında Dil Eğitimi

Hemen hemen hepimiz yurt içinde senelerce hazırlık sınıfı okuyup, kurslara gidip, özel dersler alıp yabancı dil öğrenmeye çalışmamıza rağmen ortaya çıkan sonuç hiçbirimizi memnun etmemiştir. Bunun en büyük nedenlerinden biri, öğrenmek istediğimiz lisanı sadece sınıf içinde kullanmamızdan ileri gelmektedir. Yabancı dili; Türk öğretmenlerden öğreniyor olun, isterseniz konuştuğu ana dili öğrenmek istediğiniz lisan olan bir öğretmenin sınıfında bulun; günlük yaşamınızda kullanamadığınız bir yabancı dilin öğrenilmesi mümkün değildir.

Hiçbir eğitim almamasına rağmen birkaç sene yurtdışında kalan kişilerin onca dil öğrenimi görmüş bireylere göre daha iyi yabancı dil konuşuyor olması bu nedenden kaynaklanmaktadır. Ders dışında da yapacağınız pratikler sizin yabancı dilinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca birçok kaliteli dil okullarındaki sınıflarda; ana dili farklı olan öğrencilere aynı dilin eğitimini verdiğinden dolayı, sınıf içindeki iletişimde öğrenilmek istenen dillerde gerçekleştirilmek zorunlu bir hal almaktadır. Bu sayede lisanın dinamiklerine daha kolay hakim olunabilmektedir.

Türkiye'de İngilizce öğrenilmez!

18 yaşına kadar İngilizce ile hiç bir şekilde haşir-neşir olmamış bir kişinin belirli bir yaşdan sonra Türkiye'de alacağı dil eğitiminden bir şey beklemek iyimserlik olacaktır. Akademik olarak, gramer olarak belirli bir yerlere gelinse bile, konuşma olarak gözle görülür bir ilerleme kaydetmek oldukça zordur. Yabancı dil öğrenme konusunda atılacak en mantıklı adım, o dilin anadil olarak konuşulduğu bir ülkede öğrenmek olacaktır.