Düsseldorf Dil Okulları

Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinin başkentidir. Ayrıca Düsseldorf Vilayetinin de merkezidir. Ren Nehri kıyısında kurulmuş moda ve fuar kentidir. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Kente adını Düssel deresi vermektedir. Düsseldorf kent merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleriyle ünlü Altstadt Semti, halk arasında dünyanın en uzun barı olarak anılmaktadır. Şehir dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla tanınmaktadır.

Eyâletin en büyük havalimanı Düsseldorf Uluslararası Havalimanı kenttedir. Şehrin en önemli kulüpleri, futbol dalında Fortuna Duesseldorf, Buz hokeyi dalında DEG, Amerikan futbolu dalında ise Düsseldorf Rhein Fire’dır. Buz hokeyi dalında mücadele eden DEG, Metro adlı şirketin sponsor olmasıyla ismini DEG Metrostars olarak değiştirmiştir.

Düsseldorf’da şehir içi ulaşım metro, tramvay ve otobüslerle yapılmaktadır. Şehir içi ulaşımı sağlayan temel firma Rheinbahn’dır. Düsseldorf’da beş farklı biletleme tipi bulunmaktadır. Kısa mesafe A,B,C ve D. Kısa mesafe bileti ile sadece dört durak gidebilirsiniz. A biletleri şehir içinde geçerli iken diğer biletler sırasına göre çevredeki şehirlere yapacağınız seyahatler için gerekmektedir. Alacağınız biletlerle bölgesi ve süresi dahilinde dilediğiniz kadar otobüse, tramvaya ya da metroya binebilme imkanınız bulunmaktadır.

Sprachcaffe