Neden Güney Afrika’da Dil Eğitimi

Neden Güney Afrika?

Güney Afrika, farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin kesin adreslerindendir. Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılırken hem dil öğrenecek hem de daha önce hiç yaşamadığınız deneyimler yaşayabilmeniz kesindir. Diğer yurtdışı dil okulları ile kıyaslandığında farklı artıları olan Güney Afrika dil okulları öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardandır.

Güney Afrika’da Hayat

Ilıman iklimiyle hem dil öğrenmek hem de daha önce hiç yaşamadığı deneyimler yaşamak isteyenler için en doğru adres Güney Afrika Dil Okulları seçeneğidir. Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılarak diğer ülkelerde yurtdışı eğitim alırken yapamayacağınız birçok şeyi yapabilmeniz mümkündür. Burada hayat diğer ülkelere nazaran daha farklıdır. Genellikle yabancı turistlerin Güney Afrika’da yapmak istedikleri şeyler, doğal yaşamın tadını çıkarmak, rafting, deve yarışları, golf turnuvaları, paraşüte binmek, köpek balıklarıyla yüzmek gibi sıra dışı ve eğlenceli şeylerdir.

Ülkenin doğal ortamı bu tarz şeyleri yapmak için çok elverişlidir. Genelde Güney Afrika’da dil okulu eğitimi alan öğrenciler bu tarz aktivitelerde düzenlenen yarışmalara ve turnuvalara katılırlar. Güney Afrika sahilleri ve denizlerini de diğer ülkelerden ayıran bir şey var. Yetkili mercilerce yapılan araştırmalar sonucu Güney Afrika denizleri dünyanın en temiz denizleri seçilmiştir. Ayrıca Güney Afrika’da gezilecek birçok doğal güzellik bulunmaktadır. Başlıca görülmesi gereken yerler: Cape Town, Ümit Burnu, Roben Adası, Cango Mağaraları, Batı Cape, Garden Routh…

Peki Türk Öğrenciler İçin Neden Güney Afrika Dil Okulları?

3 ay arası dil eğitimi alacak öğrenciler için öğrenci vizesi gerekmemektedir. Bunun yerine turist vizesiyle giriş çıkış yapılabilir. 3 aydan daha fazla Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılacak öğrencilerin ise öğrenci vizesi için başvuruda bulunması gerekmektedir. Bazı ülkelerde vize başvuruları uzun süre sonra sonuçlanırken Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılmak için vize başvurusu yapan öğrencilerin vize basılma süreçleri yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Çok büyük bir engel olmadıkça da başvurular sorunsuz bir şekilde kabul edilmektedir.

Güney Afrika’da Dil Okulları Başvuru Tarihleri

Güney Afrika’da bir dil okuluna yerleşmek için, dil kursuna başlamak istediğiniz süreden en az 4 – 8 hafta öncesi bir zaman diliminde okul başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Vize süreci her ne kadar Amerika’da veya İngiltere’de dil okulları kadar uzun sürmese de bazen konsolosluklar sizlerden vize başvurunuz sonrasında ek evraklar isteyebilmektedir. Bu yüzden belirli bir zaman önce başvuru yapmakta fayda vardır.

Güney Afrika’da Konaklama Şartları

Güney Afrika’da dil eğitimi programlarına katılacak öğrencileri çoğunlukla homestay yani aile yanı konaklama ve yurtlarda konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Yaşam masrafları gibi konaklama giderleri de oldukça uygundur. Öğrenciler seçtikleri konaklama seçeneğinde mutlu olmadıkları takdirde konaklama tipini ve yerini değiştirebilmektedir.

Bir cevap yazın

Hemen arayın
Biz sizi arayalım