Malta Vize Başvurusu

GYG Global Yurtdışı Eğitim öğrencilerine ücretsiz vize danışmanlık hizmeti vermektedir!

Malta vizesi bir Schengen vizesidir, alınacak olan çok girişli Schengen vizesi ile Malta sonrası diğer Schengen ülkelerine giriş yapılabilmektedir. Kısa süreli Malta vizeleri için başvuru direk olarak Malta Konsolosluğuna gerçekleştirilmemektedir. Malta vizesi için başvuruları, Malta vize işlemleri üzerine faaliyetleri bulunan temsilcilikler aracılığı ile gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Malta vize işlemleri için gerekli seyahat sağlık sigortası Malta seyahat sürenizi kapsamalı ve diğer Schengen ülkeleri içinde geçerliliği olan bir poliçe olmalıdır. Malta Konsolosluğunun Malta ekspres vize uygulaması yoktur. Malta vizesi maksimum 7 ila 10 iş günü’de sonuçlanmaktadır. Bu süre zarfını göz önünde bulundurarak Malta vizesi başvurularınıza en az 15 gün önce başlamanız tavsiye edilmektedir.

Malta Vizesi

Malta vizesi için randevu alınması zorunlu değildir. Malta vize başvuru merkezlerine randevu alarak veya direk olarak gidebilirsiniz. Randevusu bulunan kişilerin ise başvuru işlemleri sırasında daima önceliği bulunacaktır. Malta vizesi, Yeşil pasaportlular için geçerli olan bir uygulama değildir. Yeşil pasaport Malta vize işlemlerinden 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme koşulu ile muaftır. Aynı şekilde diplomatik ve hizmet pasaportu bulunan kişiler Malta vizesi işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Malta vize başvuru, Malta Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir belgedir ve Malta vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe doldurmaya uyumludur. Malta vizesi için gerekli evrakları başvuru yapılacak olan Malta vize kategorisine göre değişmektedir. Malta turistik vize, Malta ticari vize ve Malta aile ziyareti vizesi farklı içeriklere sahip vize kategorileridir. Malta seyahat içeriğinizin belirlenmesinin ardından Malta vize belgelerini danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Malta turistik vize kısa süreli bir Malta vize kategorisidir. Malta turist vizesi ile sadece Malta’da turistik bir faaliyet yürütebilmektedir, Malta gezileri ve Malta turlarına katılabilirsiniz. Malta vize ücreti, Malta vize kategorilerine göre değişmektedir. Malta ticari vize ve Malta uzun süreli vizeler Malta vize fiyatlarını farklılaştırırken seyahatinize uygun Malta vizesi kategorisini seçerek Malta vize ücretlendirmeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir