Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti veren firmalar, eğitim almayı planlayan kişilere istedikleri eğitime göre opsiyonlar sunmayı amaçlamaktadır. Yurtdışında eğitim görmek isteyen kişiye uygun ülke ve şehir seçimleri karşılıklı görüşmelerde belirlenmektedir. Öğrencinin ne istediği ve ne kadar bütçesi olduğu eğitim alacağı yeri belirleyen en önemli etkenlerdir. Alternatif programlar göz önünde bulundurularak en doğru programa karar verilmektedir. Bu konuda uzman ve tecrübeli danışmanlarımız sizlere farklı sorular sorarak sizi tanımaya ve en iyisinin sizin için hangisi olduğu konusunda sizleri yönlendirmektedir.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti veren firma, bu hizmeti alacak kişinin bu program için ayırabileceği bütçeyi tespit etmektedir. Öğrencinin önceki eğitim kurumlarından aldığı akademik belgeler, diploma, referans mektupları, niyet yazılarını gözden geçirerek, ileride almayı planladığı eğitim için tercihler sunmaktadır. Bu hizmeti veren firma, hizmeti alacak kişinin eğitim programlarını belirlerken daha önce hangi konuda eğitim aldığını, hangi sektörde çalıştığını, nasıl bir yabancı dil eğitimine ihtiyacı olduğu tespit etmektedir.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması karar verilen okullara veya üniversitelere başvuru yazılarını katılımcı ile birlikte yazmakta ve tüm istenilen dökümanlar ile ilgili okula göndermektedir. Bütün bu aşamalardan sonra yurtdışından gelen kayıt kabul formu ile birlikte vize işlemlerine başlanılmakta, istenirse uygun fiyatlı uçak biletleri için organizasyon yapmaktadır. Yurtdışında eğitim alacak kişinin, başvuru aşamasından yurtdışına gitmesine kadar olan bölümde ve yurtdışında eğitim aldığı süre boyunca, her aşamada yanında olmakta ve destek vermeye devam etmektedir. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti, kişinin yurtdışındaki programı tamamlanınca sona ermektedir.