Yurtdışı Eğitim Programları

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce kurslarını Yoğun ve Yarı yoğun kurslar olmak üzere iki gruba ayırmak mümkündür. Her iki kurs türü de sabah saatlerinde başlamakla beraber Yarı yoğun kurs öğle saatlerinde biter yoğun kurs ise öğleden sonra devam etmektedir.

Genel olarak Yarı yoğun İngilizce kursları haftada 20-25 ders olarak verilmektedir. Yoğun kurslar ise haftada 25-28-30 ders olarak verilebilmektedir. Yoğun kurslarda öğleden sonraları ülke kültür ve tarihi, bilgisayar ve işletme ile ilgili İngilizceyi geliştirmeye yönelik seçmeli dersler verilmektedir. Dil okullarında Genel İngilizce kursları için her hafta başı başlama imkanı bulunmaktadır.

Az da olsa bu kurs türü için her ay sadece bir ya da iki başlama tarihi olan okullarda bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca dil okullarının sağladığı kütüphane, bilgisayar merkezi, dil merkezi, kafeterya, haftalık gezi ve eğlence programları gibi etkinliklerden ücretsiz faydalanabilmektedir.

İş İngilizcesi Kursları

İş İngilizcesi kursları, iş dünyasında kullanılan İngilizceyi öğretmeye yönelik kurslardır. Öğrenciye toplantıdan sunuş yapmaya, iş yazışmalarından telefon görüşmesine kadar iş hayatıyla ilgili bilgiler sunulmaktadır. Bunlara ek olarak genel İngilizce bilgileri de sunulan programda en az orta seviyede İngilizce düzeyine sahip olunması gerekmektedir.

Yöneticiler Ve İş Adamları İçin İngilizce Kursları

İş adamları, kamu ve özel sektör, orta ve üst düzey yöneticileri için hazırlanan bu kurslar; iş dünyasında etkili iletişimde bulunmayı amaçlamaktadır. Bu program, İş İngilizcesi programına oranla daha yoğun ve kısa sürelidir. Dersler bire bir veya küçük gruplar halinde yapılmaktadır. En az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Mesleki İngilizce Kursları

İngilizcelerini kendi mesleki alanlarında geliştirmek isteyenlere uygun programlardır. Örneğin; Turizm İngilizcesi, Tıp İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi… Hem genel İngilizce hem de Profesyonel İngilizce eğitimi verilir. Amaç uluslararası platformda katılımcıları branşlarında daha etkin ve vazgeçilmez kılmaktır.

Öğretmenler İçin Teacher Training Kursları

Amerika, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya ve İtalya’da sunulan programlardır. İngilizce, Almanca, Fransızca veya İtalyanca öğretmenleri ya da öğretmen adayları için düzenlenmektedir. En az iki haftalık programlardır.

TOEFL  Sınav Hazırlık Kursları

TOEFL hazırlık kursu özellikle ABD’deki üniversitelerin lisans, master ve doktora programlarında eğitim almak isteyen ya da İngilizce bilgisinin ön şart olmasından dolayı özel firmalar ya da devlet kuruluşlarına kabul edilmeyi düşünenler için İngilizce bilgisini üst seviyelere çıkarma amaçlı düzenlenmiş bir program çeşididir.

Genel Yoğun İngilizce gibi haftada 25-30 ders olarak verilmektedir. Dil okullarına göre değişken olmakla beraber genelde belli tarihlerde başlangıç tarihleri olabilmektedir. Bu kursa katılmak için orta üst seviyede bir İngilizce bilgisi ön şart olarak kabul edilmektedir.

Kursun içeriğinde yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirici bir eğitim sunulmaktadır. Ayrıca deneme sınavlarıyla da öğrenciler TOEFL’ a hazır hale getirilmektedir.

GMAT, GRE, SAT Sınav Hazırlık Kursları

GMAT ve GRE, Amerika ve Kanada’da yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrencilerin herhangi bir okula kayıt yaptırabilmeleri için vermeleri gereken sınavlardır. Farklı branşlara göre iki sınavdan biri öğrencilere uygulanır. SAT sınavı ise; bu ülkelerde lisans yani üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin vermeleri gereken bir sınavdır. Bu kurslar, öğrencileri bu sınavlara hazırlamak için düzenlenmiştir. TOEFL sınavı gibi bu sınavlar da, yeterli lisans seviyesine sahip olunsa da özel bir hazırlık gerektiren sınavlardır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

IELTS hazırlık kursları İngiltere, Avustralya başta olmak üzere ABD, Kanada ve Yeni Zelanda’daki üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitim almak isteyenlerin bu sınavdan yeterli puanı alarak ilgili programlara katılabilmeleri için hazırlanmış kurslardır. Ayrıca birçok şirkette IELTS’ yi kabul etmektedir.

Kurs 4-8 yada 12 hafta olarak haftada 25-30 ders şeklinde sunulabilmektedir. Orta üst seviyede bir İngilizce ön şart olarak kabul edilmektedir. Bu kursa katılan öğrenciler IELTS için konuşma, yazma, okuma, dinleme becerilerini geliştirebilmektedir.

Staj Programları

Amerika, İngiltere, Kanada ve Yeni Zelanda’da sunulan programlardır. En az dört hafta dil eğitiminden sonra dil okulu tarafından organize edilen en az dört haftalık ücretli – ücretsiz staj ya da en az dört hafta dil eğitimi süresince ücretsiz staj imkanı sağlamaktadır. Staj, öğrencinin eğitim durumu, iş deneyimi ve İngilizce bilgisi göz önünde tutularak organize edilmektedir.

Akademik Yıl – Akademik Sömester Programları

Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Malta ve Yeni Zelanda’da sunulan programlardır. Eğitim süresi altı, sekiz ya da dokuz ay olabilir. Uzun dönem dil eğitimi almak isteyen öğrencilere önerilen ekonomik paket programlardır.

Bire Bir Kurslar

Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta ve Güney Afrika’da sunulur. Başka bir programla birleştirilebileceği gibi sadece bire bir derslerle de bir program oluşturulabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir