Yurtdışı Sertifika Programları, günümüz dünyasında ve özellikle Yurtdışındaki bir eğitim kurumundan alınacak Sertifikalar, en az Lisans ve Yüksek Lisans Programları sonunda alınan Diplomalar kadar değerli bir hale gelmiştir. Çoğu şirket kendileri için çalışacak kişilerin Üniversite eğitimleri dışında kendilerini ne kadar geliştirdiklerine de bakarak tercih yapmaktadır. Bu Sertifika Programları kısa süreli programlar olabildiği gibi 2 senelik Sertifika Programları da bulmak mümkündür.

Tercih Edilen Yurtdışı Sertifika Programları

Birçok konu hakkında ve dünyanın birçok noktasında bulunabilecek Sertifika Programları seçeneklerinden en çok tercih edilen programlar arasında; İşletme, Marketing, Moda Tasarımı, Mimarlık, Tasarım, Aşçılık ve Turizm Sertifika Programları bulunmaktadır. Bu programlar kişilerin kariyerlerine yön vermeleri açısından son derece değerlidir. Özellikle Yurtdışında alınacak alternatif bir Sertifika Eğitimi Programı, özellikle kariyer anlamında çok fazla işinize yarayacaktır.

Yurtdışı Sertifika Programları


> Kanada Sertifika Programları


> İngiltere Sertifika Programları


Amerika Sertifika Programları


Katılım Şartları ?

Sertifika Programları sadece Lisans yada Yüksek Lisans mezunları için değildir. Bazı Programlara Lise mezunu olan kişiler de katılabilmektedir. Bu kişiler Sertifika Programları bittikten sonra Üniversitelere geçiş düşünmeleri durumunda konuya çok daha rahat adapte olabilmektedir. Yani kısacası, yeter ki siz eğitim almayı kafanıza koyun, sizler içinde mutlaka bir yol bulunmaktadır. Bu anlamda Danışmanlarımızın sizlere önereceği yol belki de hayatınızı tam anlamıyla değiştirecektir.

Yurtdışı Sertifika Programları Süreleri 

Yurtdışı Sertifika Programları için ideal süre yaklaşık 12 Haftalık Programlardır ama tabi ki 4-5 Haftalık yani kısa süreli programlarda bulmak mümkündür. Bu programlar için belli bir araştırma süreci ve yeterlilik istekleri bulunmaktadır. Yurtdışında Sertifika Programlarına kayıt olabilmek için belli bir seviyede İngilizce bilinmesi istenmektedir. Bu programlar Dil Okulu Programları olmadığından katıldığınızda eğitimlerde anlatılan konuyu anlayabilecek kadar İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Neden Yurtdışı Sertifika Programları ?

Yurtdışında bir Sertifika Programına katılmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunların başında gelen en önemli avantaj, bazı Programların öğrencilere Staj ve Çalışma İzni vermeleridir. Bununla birlikte Yurtdışı Sertifika Programlarının Lisans yada benzeri eğitimlerden çok daha kısa süreli ve daha az maliyetli olması da diğer bir avantajdır. Bu eğitimlerin genellikle uygulamalı programlar olduğu düşünüldüğünde ve daha kabul alınabilen programlar da olması sebebiyle sizler için her zaman çok daha avantajlı programlar demek mümkündür.

Yurtdışı Sertifika Programları Ücretleri?

Ortalama 12-16 Hafta süren Yurtdışı Sertifika Programlarının ortalama maliyetleri 5000 EURO civarlarındandır. Kanada için bu maliyetler çok daha düşük olmaktadır. Kanada için bu rakamlar ortalama 4000 EURO civarlarındadır. Daha kısalı Programlarda maliyet çok daha aşağıya düşmektedir. Özellikle 4 Haftalık bir Programın ortalama maliyeti 2500 EURO civarlarındadır. Kısa süreli de olsa Yurtdışında Eğitim alındığını ispatlayan bu sertifikalar kişilerin kariyerlerinde son derece etkili olmaktadır.