Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Yurtdışında Üniversite eğitimi almak, ülkemizdeki sınav sistemi devam ettiği sürece herkese yeterli üniversite ve bölümün olmadığı yada herkesin istediği bölümü okuyamadığı ülkemizde her yıl artarak ilgi görmeye devam etmektedir. Özellikle Amerika, Kanada, İngiltere, Polonya, MacaristanSlovenya ve Almanya olmak üzere bir çok ülkede üniversite eğitimi için Türkiye’den her yıl ve hatta yıl arasında bile sayısız başvuru gerçekleşmektedir. Bu başvuruların çoğunluğu daha çok burslu üniversiteler için oluyor ancak ailelerimizin fedakârlıkları ile Amerika, İngiltere gibi daha fazla finansal kaynak gerektiren üniversiteler için de talep oldukça yüksektir.

Ücretsiz ve Sınavsız Üniversite Eğitimi

Yurtışında Üniversite, Türkiye’de genç bir nüfus olduğundan ve yurtdışı üniversiteleri de bunu bildiklerinden bu potansiyeli değerlendirmek istemektedirler. Örneğin Almanya’da veya Polonya’da vb. ülkelerde bir üniversite eğitimi düşünüyorsanız size tam burs veriyorlar ve eğitiminiz tamamen ücretsiz olmaktadır. Bazı diğer Avrupa ülkelerinde de genç ve kalifiye nüfusa olan ihtiyaçtan öğrencilere eğitim ücretsiz veya tam burslu eğitim imkânları bulunmaktadır. Bu durumda sadece uçak biletinizi alıp gidiyorsunuz. Çoğu üniversiteler konaklamayı da buna dahil olmaktadır ve üniversite yurtlarında konaklayarak bu bağlamda da ek bir ücret ödememektesiniz.

İstediğiniz Bölümü Okuma Şansı

Yurtdışı üniversitelerinin bir diğer güzel yanı da size bir çok değişik konuda branşlaşma imkanları sunmasıdır. Yani ülkemizde olmadığı kadar seçeneği burada bulabilmeniz mümkündür. Bu da istediğiniz özel ve absürt bir konuda bile eğitim alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Ayrıca burada edineceğiniz arkadaşlıklar, yeni bir kültürü tanımanın avantajı ve tamamen yabancı bir ortamda kendinizi idame ettirebilmeniz bile başlı başına önemli bir konu ve öz güveninize de olumlu katkıları olduğunu söylememiz mümkündür.

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Ülkelere Göre Üniversite ve Yaşam Maliyetleri

Hemen arayın
Biz sizi arayalım